Bilfinansiering - Billån - Ekonomi
  • Hem
  • Köpa ny bil
  • Köpa beg. bil
  • Bilpriser
  • Finansbloggen
  • Contact
No Result
View All Result
  • Hem
  • Köpa ny bil
  • Köpa beg. bil
  • Bilpriser
  • Finansbloggen
  • Contact
No Result
View All Result
Bilfinansiering - Billån - Ekonomi
No Result
View All Result

Bli hjälmhållare till föraren av VW:s Polo R i WRC 2013!

Joakim by Joakim
januari 4, 2013
in Finansbloggen
0

Volkswagen deltar i World Rally Championships 2013 med en Polo typ R.

Inför tävlingsstarten söker de efter en hjälmhållare som kommer att behandlas med VIP status och bo 3 dagar på ett lyxhotell tillsammans med en vän. Den som vinner kommer även att få flyga helikopter för att se tävlingsbanan och få följa med och kika in bakom rallykulisserna. Vinnaren får träffa förare, rally teamet m.fl.

Du kan bli hjälmhållaren och vinna resan med 3-dagars lyx och rally:
Det är lätt att delta! Se på 30 sekunders videon ovanför, tryck på bilden och du kommer till tävlingsplatsen. Du deltar genom att skicka in en bild på dig där du visar dina hjälmhållar egenskaper, det är enkelt och snabbt. Du har stor chans att vinna då endast 2132 hittills har deltagit.

Info om VW Polo WRC 2013:
Volkswagens tävlings Polo har en 1.6liters turbo motor på 315 hk och 425 nm. 0-100 km/h går på 3,9 sekunder. Utöver detta har den en massa sportdetaljer som special designad front, breddade sidor, skparpa kanter och en riktigt stor spoiler bak för att få ett högt tryck ner mot vägen. En av hemligheterna att man fått ut så mycket kraft ur en sådan liten motor är att bilen är utrustad med en extra kraftfull turbo.

Bilen du kan köpa till sommaren:
Det är en VW Polo R WRC som givetvis är inspirerad av Rally versionen och har en motor på 220hk. Tänk dig 220 hk i en liten VW Polo! Har du inte redan börjat så är det dags att spara ihop till din bilfinansiering för denna bil, körglädjen är garanterad! Fram till dess så åter igen, delta i tävlingen, se videon, tryck på bilden och skicka in bilden av dig som hjälmhållare!

Previous Post

Honda Accord och Insight

Next Post

Bilfinansiering uppmärksammar: Banker föreslår för långa amorteringstider på billånen

Next Post

Bilfinansiering uppmärksammar: Banker föreslår för långa amorteringstider på billånen

Lämna ett svar Avbryt svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Sponsor: Bildelar online

bildelar-online.se

Bilfinansierings spartips:
Köp bildelar via nätet och spara pengar!

Låt bankerna bjuda på ditt billån!

Spartips nr 2:
Nyttja tjänsten att flera banker ger dig billånerbjudanden, välj det som passar dig bäst. Endast en ansökan och kreditupllysning görs! Mer info här: Lendo-låneförmedling

Länkar

  • Konsumentverket – Bilar
  • Contact/Advertising

© 2020 Bilfinansiering.info

No Result
View All Result
  • Bilfinansiering
  • Bilpriser
  • Cookies
  • Index
  • Köpa begagnad bil
  • Köpa ny bil
  • Länkar
  • Om

© 2020 Bilfinansiering.info